Porządek Mszy świętych:

niedziele i święta:
6:30, 8:00, 10:00, 12:00, 17:00

w lipcu i sierpniu dodatkowa Msza św.
o godz. 20:00 w kościółku

dni powszednie:
6:30, 18:00

w lipcu, sierpniu i wrześniu Msza św. popołudniowa w każdy poniedziałek w kościółku o godz. 18.00

Dzięki pozyskanej  w 2016 roku dotacji z samorządu Województwa Małopolskiego możliwe było przeprowadzenie pełnej konserwacji zabytkowego obrazu św. Stanisława Kostki, który został odnaleziony na strychu kościoła parafialnego.

Obraz został namalowany w XVIII wieku techniką olejną na płótnie. Zabytek znajdował się w bardzo złym stanie technicznym. Był mocno zakurzony i poplamiony. Występowały liczne ubytki farby oraz rozdarcia płótna. Poprzez profesjonalnie przeprowadzoną konserwację, obrazowi udało się przywrócić jego pierwotny wygląd. Odnowiona została także rama.

Św. Stanisław został przedstawiony w charakterystyczny sposób. Odziany jest w strój jezuity. Ręce złożone ma do modlitwy, a twarz lekko wzniesiona jest ku górze.

Św. Stanisław Kostka pochodził ze szlacheckiej rodziny. Urodził się 28 grudnia 1550 roku w Rostkowie na Mazowszu. Pomimo braku zgody rodziców, pieszo udał się do Rzymu, aby móc wstąpić do zakonu jezuitów. Śluby zakonne złożył w wieku 17 lat. Rok później po nagłej chorobie zmarł w Rzymie 15 sierpnia 1568 roku. Wkrótce po śmierci zaczął rozpowszechniać się jego kult. W 1602 roku został beatyfikowany przez papieża Pawła V, a  31 grudnia 1726 roku papież Benedykt XIII dokonał jego kanonizacji. Relikwie świętego spoczywają w kościele św. Andrzeja na Kwirynale w Rzymie. Św. Stanisław Kostka został w 1674 roku uznany jednym z głównych patronów Korony Polskiej i Litwy. Od 1961 jest jednym z patronów Polski. Jest także patronem dzieci i młodzieży. W kościele polskim jego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 18 września.